Нещодавно нам до салону принесли на оформлення чудовий портрет. Чорно-біла фотографія А2 формату (42 х 60 см) була надрукована на щільному, матовому папері та готувалася для галереї. Звичайно, можна довго фантазувати на рахунок оформлення і вигадувати всякі варіанти рам і поєднання паспарту, але в даному випадку ми запропонували класичний набір: біле паспарту (щоб додати портрету повітря) і тонкий, металевий, глянсовий профіль (щоб підкреслити строгість та елегантність образу). Як варіант, можна взяти срібло – це також вважається класикою оформлення портретів для галереї чи офісу – безпрограшний варіант.
Однак сьогодні акцент хотілося б зробити не на естетиці та стилістиці оформлення, а якраз на технологічних нюансах, які, буває, так корисно знати, щоб не допустити помилок і розчарувань.
Ділимося досвідом та секретами:
1. Якщо Ваш друк (чи то фотопапір чи художній картон) більший або дорівнює формату А3 (тобто 30 х 40 см.), його обов’язково потрібно «накатувати» (приклеювати) на щільну основу. Чому? Тому що великі листи не прилягають щільно ні до скла, ні до задника, і, згодом, а також під впливом коливань температури і вологості повітря, можуть піти хвилями, тобто. їхня поверхня перестане бути рівною і втратить зовнішній вигляд. 2. Крім того, на папері, особливо матовому, якщо він не наклеєний на основу, залишаються заломи та вм’ятини, які нічим не розгладити, навіть після накатки.
3. Намагайтеся не допускати недбалого торкання відбитків, а транспортувати їх краще в тубі.Як основу можна використовувати палітурний картон, металопластикові пластини, пінокартон і навіть ДВП.
4. При виборі основи слід враховувати місце та умови, в яких буде знаходитись оформлена робота. Пінокартон, наприклад, не терпить вологи, тому ми не радимо використовувати його для накочування відбитків, які розміщуватимуться в приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній кімнаті) або на вулиці. У цьому випадку краще використати основу з меншою гігроскопічністю.
5. Металопластикова основа, особливо з великою площею, через свою вагу вимагає серйозного роздуму над кріпленнями.
6. Чим більша площа відбитка, тим міцніше має бути основа. Наприклад, для відбитків формату А3 підійде пінокартон з товщиною 5 см, але вже для більшого розміру потрібен пенокартон товщиною 10 см.
7. Ми, найчастіше, як основа пропонуємо пінокартон. Він легкий за вагою та доступний за ціною. Наприклад, накатка фотографії А4 формату на пінокартон обійдеться лише 100 грн., але вже в такому вигляді її можна використовувати як самостійний елемент декору – можна вішати на стіну без рамки та скла. 8. До того ж, ми небайдужі до навколишнього середовища і намагаємося, по мірі сил, захищати його від шкідливого впливу синтетичних та пластикових матеріалів, тому картон чи пінокартон ми запропонуємо охоче, ніж пластик.
Сподіваємося, Вам знадобляться наші поради та оформлені роботи довго радуватимуть Вас своєю естетикою, красою та бездоганним зовнішнім виглядом.
Більш детальну інформацію про оформлення портрета в раму та накатку матеріалів на основу можна отримати у фотосалоні ЕКСАР за телефонами: +380501080508; +380681080508