• Київ, В.Васильківська, 108
  • Дні роботи: пн - нд
13 Січ , 2021

Нещодавно нам в салон принесли на оформлення чудовий портрет. Чорно-біла фотографія А2 формату (42 х 60 см) була надрукована на щільному, матовому папері і готувалася для галереї.
Звичайно, можна довго фантазувати на рахунок оформлення і вигадувати всякі варіанти рам і поєднання паспарту ????, але в даному випадку ми запропонували класичний набір: біле паспарту (щоб «додати портрету повітря») і тонкий, металевий, глянсовий профіль (щоб підкреслити строгість і елегантність образу). Як варіант, можна взяти срібло – це теж вважається класикою оформлення портретів для галереї або офісу – безпрограшний варіант.


Однак, сьогодні акцент хотілося б зробити нема на естетиці та стилістиці оформлення, а, як раз, на технологічних нюансах, які, буває, так корисно знати, щоб не допустити помилки і розчарування. ????
Ділимося досвідом і секретами:
1. Якщо Ваш відбиток (будь то фотопапір або художній картон) більше або дорівнює формату А3 (тобто 30 х 40 см.), Його обов’язково потрібно «накочувати» (приклеювати) на щільну основу. Чому? Тому, що великі листи не прилягають щільно ні до скла, ні до «задника», і, з часом, а також під впливом коливань температури і вологості повітря, можуть «піти хвилями», тобто їх поверхня перестане бути рівною і втратить зовнішній вигляд.

2. Крім того, на папері, особливо матовою, якщо вона не наклеєна на основу, залишаються заломи і вм’ятини, які нічим не розгладити, навіть після накатки. Намагайтеся не допускати недбалого доторку до відбитків, а транспортувати їх краще в тубі.
3. В якості основи можна використовувати Палітурні картон, металопластикові пластини, пенокартон, і, навіть, ДВП.
4. При виборі основи потрібно враховувати місце і умови, в яких буде перебувати оформлена робота. Пенокартон, наприклад, не терпить вологи, тому ми не радимо використовувати його для накочування відбитків, які будуть розміщуватися в приміщеннях з підвищеною вологістю (наприклад, у ванній кімнаті) або на вулиці. В цьому випадку краще використовувати основу з меншою гігроскопічністю.
5. Металлопластиковая основа, особливо з великою площею, через свою вагу вимагає серйозного роздуму над кріпленнями.
6. Чим більше площа відбитка, тим міцніше повинна бути основа. Наприклад, для відбитків формату А3 підійде пенокартон з товщиною 5 см, але, вже для більшого розміру потрібен пенокартон товщиною 10 см.
7. Ми, найчастіше, в якості основи пропонуємо пенокартон. Він легкий по вазі і доступний за ціною. Наприклад, накатка фотографії А4 формату на пенокартон обійдеться всього в 100 грн., Але вже в такому вигляді її можна використовувати як самостійний елемент декору – можна вішати на стіну без рамки і скла.


8. До того ж, ми небайдужі до навколишнього середовища і намагаємося, в міру сил, захищати її від шкідливого впливу синтетичних і пластикових матеріалів, тому картон або пенокартон, ми запропонуємо охочіше, ніж пластик.
Сподіваємося, Вам знадобляться наші поради і оформлені роботи будуть довго радувати Вас своєю естетикою, красою і бездоганним зовнішнім виглядом. ????

Більш детальну інформацію про оформлення портрета в раму і накатці матеріалів на основу можна отримати в фотосалоні ЕКСАР за телефонами: +380501080508; +380681080508.